Odkazovač

nechajte mi prosím odkazy, určite sa im budem neskôr venovať…

Ahojte priatelia, kamaráti, rodina

78 komentárov

je mi ľúto že teraz s Vami nemôžem osobne komunikovať . Zbehlo sa to tak rýchlo. V stredu ráno 13.2.2013 sa mi ťažko dýchalo. Lekári si ma hneď nechali v ružinovskej nemocnici, kde ma na druhý deň previezli z oddelenia intenzívnej starostlivosti na ARO. Tam ma uviedli do umelého spánku nakoľko môj zdravotný stav bol vážny. Tu som napojený na prístroje, s podporným dýchaním aby som si nezaťažoval pľúca ktoré mám žiaľ zaliate vodou. Potvrdili mi prasaciu chrípku H1N1, môj zdravotný stav je stabilizovaný vďaka veľkej pomoci špičkových lekárov a celého ochotného personálu, ktorý sa o mňa stará. Veľmi Vám všetkým ďakujem za Vašu starostlivosť, podporu a modlitby ktoré budem potrebovať. Nechajte mi prosím odkazy na tomto „odkazovači“, teším sa na okamžik keď sa môj zdravotný stav zlepší, preberú ma z umelého spánku a budem sa Vám môcť osobne poďakovať za Vašu podporu a modlitby.

Utorok 19.2.2013

Priatelia, kamaráti, rodina,
bojoval som zo všetkých síl lebo som mal rád život, rodinu, svojich blízkych…
Pán má so mnou asi iné plány a tak si ma k sebe povolal.
Nestihol som sa s Vami ani rozlúčiť a poďakovať, preto Vám aspoň touto formou posielam svoj pozdrav na rozlúčku:

        “Mám Vás všetkých rád a ďakujem za krásne chvíle ktoré som mohol s Vami stráviť.
Budem na Vás Tam Hore myslieť, pretože verím že sa Tam niekedy spolu stretneme.”

Váš Jozef

sobota 23.2.2013

image001

 

78 thoughts on “Ahojte priatelia, kamaráti, rodina

 1. Ahoj Jozef,
  poznám Ťa dlhé roky ako kolegu z firmy, ale hlavne ako blízkeho priatela. Robil si veci o ktorých si bol presvedčený že sú správne. Vždy vytrvalo ako to máš v Tvojom znamení: tvrdohlavý baran. Potichu som Ťa obdivoval práve pre túto Tvoju vlastnosť, nakoľko mne takáto vytrvalosť a tvrdohlavosť niekedy chýba. Takže teraz prosím zapni všetky Tvoje sily a tvrdohlavo bujuj ako správny baran. Poznám Ťa, viem že to dokážeš …
  V myšlienkach a v modlitbách som s Tebou a držím Ti palce.
  NKamil

 2. Ahoj Jozef,
  v myslienkach som stále pri Tebe, myslím na Teba a modlím sa za Tvoje uzdravenie….verím Ti , ze to zvládneš, máš rad život, aj keď nie vždy je to prechádzka ružovou záhradou, nezabudni ako si mi rozprával ako si budeš uživať starobu a vnúčatá. Už teraz sa ja tešim na deň, keď ráno prídem do prace a na parkovisku pred firmou uvidím Tvoje auto…tak mi dopraj tu radosť!!
  Nezabudni, že dvaja Býci v Tvojom živote čakajú na Tvoje uzdravenie a inú možnosť nepripúšťajú….
  Iveta

 3. Pán Suchal,
  pamätám, ako ste sa vždy pristavovali pri mojom stole s pobavením a s úsmevom na tvári,keď som tu mala povykladaný celý arzenál lekárne…na tie moje niekedy aj trošku hypochondrické diagnózy:)…o to viac ma zaskočilo, čo je s vami…veľmi na Vás myslím a modlím sa za to, aby sa mi čím skôr vrátil ten najlepší šéf…s večným úsmevom na tvári, zmyslom pre humor, pochopením, s ktorým sa vždy dalo porozprávať aj na inú ako len pracovnú tému…Pán Suchal týmto Vám sľubujem, že hneď ako prekročíte prah sekretariátu zahájim misiu starostlivosti o Vaše zdravíčko, aby Vás žiadny bacil už neskolil:)…a viete, že v týchto veciach ja nesrandujem:)

  Zapojte všetky sily a zvládnite to!!!

  Vaša asistenka….Ivka

 4. Ahoj Jozef,
  čítam čo sa ti stalo a nechce sa mi tomu vôbec veriť. Vždy som ťa vnímal ako profesionála, takže nič iné ako profícke vykorčuľovanie z pazúrov vírusov v tvojom prípade neočakávam. Veľmi držím palce a teším sa na skoré stretnutie.

  Peter

 5. Ahoj Jozef,

  som presvedčený že to dopadne DOBRE, a dúfam že aj Ty.

  Ivan Boďa

 6. Dobrý deň, pán Suchál.
  všetci na Vás myslíme a držíme palce. Ste silný človek, pevne verím, že to Vy prekonáte!
  Dovidenia v lepšom čase.
  Rafaj

 7. Ahoj Jozef,

  šokujúca správa, ale si bojovník, dostaneš sa z toho. Držím palce.

  Ivan Olšina

 8. Jozef,

  intenzívne sa za Teba i Tvoju rodinu modlíme.
  Veríme, že milostivý Pán Boh Ťa uzdraví a už teraz sa teším na ďalšie stretnutie s Tebou!

  sokoli

 9. Jozef, sme s Tebou v modlitbách a veríme v skoré uzdravenie a návrat k svojim blízkym. Myslia na Teba Roman a Lucia N.

 10. Jozko,
  uz nas tolko netrap. Imunita je zlozita vec, ale to mnozstvo modlitieb a myslienok na teba tiez musi zabrat.
  Vela sil praju Betka a Peter.

 11. Ahoj Jozef,
  verím, že ešte nenastal Tvoj čas a túto spávu si prečítaš. Prajem Ti skoré uzdravenie. Prosím o Božiu pomoc.
  Aleš

 12. Jozef,

  pozname sa zopar rokov a vzdy si isiel priamou cestou za svojim cielom…teraz mas pred sebou tazku a narocnu cestu, ale ciel je jasny – rodina, priatelia, praca a vsetko, co mas rad. Tak zaber, drzim palce.

  Igor R.

 13. Ahoj Jozef, kým Ty spíš spánkom spravodlivých, zatiaľ sa dejú v Cirkvi prelomové veci. Razinger to vzdal, dúfam, že Ty to nevzdáš. Dnes mi volala Majka Rosinová. Máš strašne veľa podpory. Tak nás nesklam.
  Paľo a Darina Karabovci

 14. Zdravím pán Suchál,
  Ani neviem poriadne kde začať. Za ten ,,krátky´´ čas ktorý Vás poznám som si všimol, že ste človek ktorý sa nevzdáva a preto Vám verím aj teraz. Hlavne neprestávajte bojovať. Dúfam, že sa už čoskoro vidíme, na firme to bez Vás nejako nie je ono. Všetci na Vás myslíme a držíme Vám palce.
  Jano

 15. Dobrý deň, pán Suchal.
  Všetci na Vás myslíme a držíme Vám palce. Ste silný človek, ktorý sa nevzdáva ani pri zložitých prekážkach. Pevne verím, že aj túto prekážku prekonáte a skoro sa stretneme pri príjemnej spolupráci. Prajem Vám skoré uzdravenie. S milou myšlienkou na Vás
  Kaščáková M.

 16. Aj tu v Turíne pri don Boscovi myslím na teba, lebo brat ma informoval hneď … tak sa teším na stretnutie v lete, keď sa vrátim
  pavol Grach , ak ti to niečo hovorí ešte

 17. Dobrý večer pán Suchal,

  držte sa a bojujte. Veríme, že sa je to iba ďalšia skúška života.
  Vďaka Vašej pozitívnej povahe a prístup k ľuďom ste vždy všetko zvládli … tak to bude i teraz!

  tomas beres

 18. Ahoj Jozef,

  Vyuzil som moju terajsiu cestu v Rime a bol som sa za teba pomodlit v Basilike sv. Petra vo Vatikane. Verim ze takto sa moja modlitba dostane “skratenou cestou” na patricne miesta a konecne ta prebudia, aby si mohol s nami pokecat. Velmi silno ti drzim palce nech si co najskor v poriadku. A co sa tyka nasej ” zimnej etapy u Sramka” tak sa neboj, so Stefanom na teba pockame. Ani si nevies predstavit ako cakam na Tvoj telefonat.

  Milos

 19. ahojky Joži kua tak toto som vobec nevedel držim ti palce ako nikto na svete ver ja som si už prežil vlastnu smrt a viem o čom hovorim maš za sebou koopec priatelov je doležite aby si to vedel rodina je to naj čo mame držim ti všetky palce a verim ako ta poznam , že to daš a pokoriš tuto hranicu bitia modlim sa za teba a tvoju rodinu a posielam pozitivnu energiu

 20. Ahoj Jozef,

  nie je to ani tak veľmi dávno, keď ste s Kamilom navštívili Jozefa v nemocnici aj doma a keď sme si hovorili, aké je fajn vrátiť sa späť do ozajstnej mladosti a detstva (hoci aj teraz sa ešte cítime duchom mladí).
  Pozerali sme spolu toľké fotky a debatovali o všetkých radostiach a starostiach života, ktoré nás už stretli.
  Vtedy nám to tak dobre padlo…
  Teraz Ťa sprevádzame modlitbami a veríme, že si také stretnutie zase spolu zopakujeme – pribudlo predsa toľko nových tém a životných skúseností o ktoré sa môžeme podeliť:)
  Tak sa na to začni chystať a zbieraj sily na diskusie.
  Tešíme sa a sme s Tebou

  Mária a Jozef

 21. Pozdravujem pán Suchál,

  My obchodníci sa len tak nedáme čo? Ak nás vyhodia dverami prídeme oknom, no ťažko s nami.
  Radi si síce komplikujeme život, lebo to máme v povahe a náplni práce, ale netreba to zasa veľmi preháňať 🙂

  Raz mi jeden múdry pán povedal: “ak máš život bez komplikácií a všetko ide hladko, tak vedz, že nikam nevedie”.

  Teraz viem že mal pravdu, pretože vďaka tomu som mal v živote šťastie spoznať vzácnych ľudí ako ste aj Vy.
  Vašim ľudským prístupom, zapálením pre správnu vec, ochotou pomôcť a zvládnuť komplikované veci ste pozitívne ovplyvnil aj mňa a som Vám za to vďačný. Ste tímový hráč a tím je tu stále s Vami. Nezabudnite, sme proste lovci a bojovníci, ktorí vedia prežiť za každú cenu. Vy ste jedným z nás a viem že to zvládnete. Máte to v povahe.

 22. Pán Suchál,

  poznám Vás zo všetkých asi najkratší čas, ale aj za to krátke obdobie ste vo mne zanechal predovšetkým dojem priameho a úprimného človeka a tiež spravodlivého šéfa s jasnou víziou. Som len na začiatku pôsobenia vo Vašej firme a budem potrebovať od Vás ešte veľa rád, tak ma v tom prosím nenechajte.
  Veľmi nám chýbate .

  Prajem pekný deň a pevne verím ,že Vás čoskoro uvidím v práci

  Jozef

 23. Ahoj Jozef

  V stredu keď som Ti volal, keď si práve odchádzal do nemocnice by ma ani v tom najhoršom sne nenapadlo že tam zostaneš. Prosím zabojuj tak ako Ty to vieš tvrdohlavo a neoblomne. Ukáž tej pliage kto je tu silnejší nech môžeme všetci na tento spánok vymazať z pamäte a čo najrýchlejšie na to zabudnúť. Ty do dokážeš, všetci Ti držíme palce.

  Laco a Maja

 24. Dobrý deň pán Ing. Suchal,

  držíme palce a prajeme skoré uzdravenie!

  Boledovič a kolektív T – servis

 25. Ahoj Jozef,
  zažil som osobne ako vieš bojovať, keď si presvedčený, že to je správne. Vôbec nepochybujem, že vybojuješ aj tento duel. S manželkou ti držíme palce a veľmi sa teším, že sa stretneme a porozprávame.

  Slavo

 26. Vážený pán Suchal,

  veľmi nás s manželom zasiahla správa o Vašom zdravotnom stave.
  Pred rokom sme s rodinou prežívali podobnú situáciu, keď nám blízky
  človek skolaboval a ležal na ARE. Lekári nám nedávali žiadnu nádej.
  V tej chvíli nám a hlavne jemu pomáhali priatelia a známi veľkou podporou a hlavne motlitbami.
  Na tejto stránke vidíme, že aj Vy sa máte na koho spoľahnúť.
  Veríme, že sa skoro uzdravíte.

  Jana a Peter Makýš

 27. P. Suchal, viera nádej a láska pomôžu, pevne tomu verím, prajem skoré uzdravenie. Palo Rusko

 28. Pozdravujem pán Suchal,
  neviem ako vás táto škaredá choroba našla, ale veľmi vám držím palce, aby ste čo najskôr uzdravel.

 29. Pan Suchal,

  cele sa to zbehlo velmi rychlo a osobne pevne verim, ze taktiez rychlo sa z choroby dostanete. Uprimne Vam v tom drzim vsetky palce a casto na Vas myslime.

  Ako vyznamny timovy hrac s profesionalnym a ludskym pristupom nam tu chybate.

  Mato Šanca.

 30. Pán Suchal, správa o vašom náhlom ochorení má veľmi zaskočila. Veľmi dobre sa mi s vami spolupracovalo, nielen ako s riaditeľom, ale aj ako s Človekom. Veľmi Vám želám rýchle uzdravenie a verím, že našu spoluprácu ešte ďalej “potiahneme”. L. Maderič

 31. Jozef,
  Ty si bojovník, v modlitbách sme s Tebou každý deň, nevzdávaj sa!!!

  Alena

 32. Ahoj Jozef,modlime sa za teba za tvoje uzdravenie a verim,ze to zvladnes a stretneme sa na Lozorskej priehrade s tvojou milou rodinou a u nas na kave pod terasou.Mozes prist aj so psom nebude vadit.

  Marian a Viera Kacikovci s celou rodinou.

 33. Dobrý deň pán Suchal
  Myslim na Vas a drzim palce. Dufam ze coskoro si budete tieto spravy citat a potesi Vas kolko ludi na Vas mysli.

 34. Dakujem Vam vsetkym za Vase modlitby a ucast na dnesnej sv. Omsi.
  Je to pre nas velke povzbudenie v nadeji v Jozefovo uzdravenie.
  Nech Vam to vsetko odplati Najvyysi.
  Luba s rodinou

 35. Ahoj Jozef,
  tak ako mnohých, aj nás táto správa zaskočila.Ty si sa vo svojom živote úspešne “popasoval” so všeličím a na rôznych frontoch,preto pevne veríme,že aj túto bitku vyhraješ. Veď ešte máš prečo a hlavne pre koho žiť…
  Myslíme na Teba,držíme prsty a “DO VIDENIA”.
  Ľubke prajeme veľa sily.
  rod.Mičková

 36. Ahoj,Jožko-čo nám to robíš,ty večný optimista-môj prísny šéf v Technickom skle – pamatám si na pohovor s tebou – povedal si mi, že Mečiarovi tlmočiť nemôžem, ale angličtina sa dá… donútil si ma na sebe pracovať a vždy si mi v živote iba pomohol; takže láskavo sa prebuď a buď zasa veselý medzi nami:D

 37. Pán Suchal,

  držíme palce, aby ste sa z toho dostali a mohli sme si opäť troška za vtipkovať vo dverách. Asi zostanete jediný šéf ku ktorému som mohol poslať niekoho na koberček v rámci srandy a pochopil to. Takže verím že o týždeň, max. dva sa vidíme u Vás v kancli.
  Adam s priateľkou

 38. Zdarvím Ťa Jozef, no to je dosť, že konečne môžeš čítať náš odkaz. Rád čítam správy od kamrátov ale túto by som radšej nedostal!!!
  Hovorí sa, že “život je na to, aby sa žil… a že žiť sa musí”, toto isté si myslím aj ja a som presvedčený, že Tvoja “robota” čaká na pokračovanie a Ty ju aj dokončíš a začneš zas ďaľšiu. Sme s Tebou a modlíme sa, nech Ťa Pán Boh nechá medzi nami. ahoj a dovidenia. Miro a Zuzka

 39. Ahoj Jožko, rozbi toho bacila čo najskôr a šup za svojimi blízkymi domov…ako šéf odbytu v TS ťa žiadny problém nezlomil, tak verím, že sa budeme naskore všetci tešiť z tvojho uzdravenia

 40. Ahoj Jožko, “braček” na Vianoce sme si pospomínali ako sme s deťmi “vyrástli” od čias keď ste chodievali k nám do Popradu na lyžovačku. Nedávno sme ešte párkrát telefonovali i e-mailovali. Bola som veľmi milo prekvapená Tvojou veľkou snahou pomáhať aj nám – pacientom SM v Poprade. Náš rozhovor bol veselý, a naraz od Miloša som sa dozvedela smutnú správu, ako bojuješ. Áno, život je boj, len sa nesmieme vzdávať! Viem, že si bol silný, no verím, že napriek terajšiemu oslabenému organizmu zabojuješ!!! Verím, že aj naše modlitby budú vyslyšané a čochvíľa sa nám ozveš. Možno si ani nevedel koľko ľudí Ťa má rado, nehovoriac o Ľubke, celej rodinke. Tak už sa vráť z tej dlhej ťažkej cesty a ozvi sa nám všetkým a urob nám tú radosť.
  Ľubka, veľa síl a ver, že sa to v dobro obráti.
  Helena s rodinou

 41. Ahoj Jožko,
  prosím boha aby Ťa neopustil aj so všetkými mojimi priateľmi, ktorí Ťa poznajú, ako úprimného, milého, múdreho, rovného chlapa. Veríme, že máš anjela strážneho, ktorý Ťa neopustí, prosím Ťa vydrž túto skúšku a vráť sa medzi nás, myslíme na teba vodne, vnoci a modlíme sa za Teba:

  “Môj Bože, prechádzaj po mojom dome a zober všetky moje starosti a choroby a prosím, zachráň , uzdrav Jozefa, v mene Svojom.”

 42. Jožko, včera bolo v Evanjeliu “proste a dostanete”. V tejto nádeji prosíme za Teba ale aj všetkých Vašich doma, aby Vás Pán previedol cez tento veľmi ťažký čas a dal Vám pocítiť, že je naozaj pri Vás ako dobrotivý Otec. Modlíme sa Milan a Gita

 43. Zdravím Vás Jozef,

  myslím na Vás a veľmi, veľmi Vám držím palce… verím že sa z toho skoro dostanete a opäť si spolu posedíme – rád Vás znovu
  uvidím aj s Vaším úsmevom nad vecou…:) Dúfam, že to bude už čoskoro, držte sa.

  Rasťo Opaterný

 44. Ahoj Jozef,
  modlime sa za tvoje skore uzdravenie.

  Vlado s rodinou.

 45. Jožko, dlhujeme Ti kávu, tak sa rýchlo uzdrav nech Ťa na ňu môžme pozvať 🙂 Myslíme na Teba …. Vanda a Luba (od Schubertov)

 46. Jožko, prosím Ťa, rýchlo sa uzdrav (ak sa inak nedá, tak stačí aj pekne pomaly, postupne…)! Ešte toho musíme veľa prebrať na tej káve, čo Ti s Vandou dlhujeme. Čakáme, že sa ozveš! Myslím na Teba silno.
  Luba S.

 47. Pan Jozef,
  Verim, ze Vasa a nasa viera je taka silna, ze aj hory prenasa. Verim, ze Bozia vola ma svoje jasne plany vzdy v prospech nasej podstaty nech su akekolvek nepochopitelne. V tychto pre cloveka tak tazkych chvilach prosime aj za Vase uzdravenie
  Vlado D.

 48. Jozo,
  spat sa ma ked je clovek stary, a nie teraz v mladosti, takze pekne vstavame, doma urcite treba pokosit, prach utriet, pripadne nejake ulohy doma rozdat a nie takto sa flakat v nemocnici 🙂 Je tu vela ludi, ktory ta potrebuju! Takze dufam a pevne verim ze sa coskoro vidime.

 49. Jozko, nech Ta na ceste do vecnosti sprevadza Bozia laska a Bozie milosrdenstvo. O Tvoju rodinu sa osobne postara samotny Pan ! Odpocivaj v pokoji ! Olga

 50. Jozef, stale tomu nechcem verit…. veril som, ze Ty tento boj zvladnes, ved Ty si vzdy bol silny a v nedelu si bol este u nas na stretku, ale bol si celkom tichy a nic nenasvedcovalo, ze zdravotne mas problem… vies, dvaja priatelia v mojom zivote boli trochu ini ako ostatni… bola s nimi zabava, zbytocne nerozpravali, ked nebolo o com, obaja boli skveli spolocnici a chutilo im dobre vinko… prvym bol Janko a po niekolkych rokoch sa Ty poberas za svojim otcom… budeme pri Lubke, Miskovi a ostatnych detoch… znovu a znovu si uvedomujem ze cas potrebujeme len my ludia a preto Ta budes stale mojim dobrym priatelom a budem sa s Tebou o vselicom rozprvat…tak ako do teraz

 51. Jozko, neviem, ci sa da z neba citat, mozno ano. Raz mi dal Berco z Blumentala taku knizku k narodkam a tam bolo prianie, zit zivot, ktory by bol pre druhych darom. Som presvedcena, ze Tvoj zivot bol pre druhych darom a tak si plnil Boziu volu. Lubi a pre Teba a vsetkych Tvojich: budeme neustale prosit, aby Vas Pan drzal v naruci v tomto križi a Jozko Vam urcite bude odtial pomahat Gita

 52. Lubka, ozval sa mi ten spominany Berco z Blumentalu. Ty vies, ako od samotneho zaciatku velmi prial Tvojmu vztahu s Jozkom. Modlil sa za Vas a ked ste sa “dali dokopy”, bol strasne stastny ! Takmer ako otec, ktory svojim detom praje. Prave preto som ho v ziadnom pripade nemohla obist ani s touto mimoriadne smutnou informaciou. Prosil ma, aby som Ta nechala srdecne pozdravovat a odkazala Ti, ze Ty a Tvoja rodina budete mat miesto v jeho modlitbach. A ja pridavam, ze rovnako si Ta aj ja a moj manzel vkladame do mementa. Nech Vam je samotny Pan posilou a oporou. Olga a Vlado

 53. Mily Jozko, s nesmiernym zialom a priznam sa ze aj s neuveritelnym hnevom na nespravodlivy osud pisem tent pozdrav, ktory uz neprecitas… Ale kedze verim v to, co verim, som presvedcena ze ma vidis a pocujes a citas… V Infocare som pracovala pomerne kratko, ale bolo to najlepsie zamestnanie v mojom zivote, od prvej chvíle som stretávala len mile, uprimne tvare a ludi ochotnych mi pomoc, naucit ma, povzbudit ma… Kolegov, a samozrejme skvelych sefov. Kamila som poznala uz davnejsie, teba som spoznala pri prijati do prace a od prvej chvile som k tebe /vtedy som este vykala…/ pocitovala uctu, respekt a snahu vzdy si svoje povinnosti plnit co najlepsie. V kazdom svojom zamestnani pocas zivota som zazila vselijake hadky, krizy, krivdy, v Infocare nikdy! A nepisem to preto, lebo sa stala ta neuveritelne smutna vec,ze tie mnohe modlitby za tvoje uzdravenie neboli vyslisane, pisem to preto, lebo je to pravda! A velmi som Ti to chcela povedat osobne, tesila som sa na mail od Kamila, kde by ma pozyval na spolocne stretnutie s kolegami vo firme a oslavenie tvojho navratu. Zial, stretnem sa s nimi na inom mieste… ale tebe uz nebudem moct nic povedat… A este jedna mila spomienka na Teba…ked som bola pozvana do Kocoviec na prednasku prof.Krcmeryho, v hale som stretla teba, uz ako byvaleho sefa a podavala som Ti ruku so slovami “Dobry den, pan Suchal” a ty si sa usmial tym svojim sibalskym mladistvym usmevom a povedal si ” Sonicka, povedz mi – servus Jozko!” To mo velmi prekvapilo, potesilo a bola som poctena… Budem sa snazit povedat Ti to este naposledy, ak budem mat dost sil… Pani Lubke, Miskovi a ostatnym detom zelam vela dusevnych aj telesnych sil a samozrejme Boziu pomoc a podporu v tychto pretazkych chvilach. A Ty, drahy Jozko, vyhrievaj sa v odlesku Bozej slavy, celym svojim zivotom si to zasluzis…Nezomrel si, si stale s nami, len nas uz cakas na tom krajsom mieste, kde nie je smutok ani trapenie, len vecna blazenost a kde sa zase raz stretneme…

  Sona, byvala asistentka z Kramarov

 54. Jozef,
  v živote som stretol málo vzácnych ľudí… Jedným z nich si bol aj Ty a ja som mal to šťastie poznať Teba a Tvoju úžasnú rodinu. Za ten krátky čas čo sme sa poznali a boli spolu, som v Tebe spoznal ozajstného priateľa na ktorého sa dalo vždy spoľahnúť. Svojim predčasným odchodom si mi v mojom srdci zanechal ranu, ktorá sa bude ťažko zoceľovať. Budem s nostalgiou spomínať na tie vzácne chvíle kde sme si rozumeli osobne, v práci, mali sme podobné názory na svet… Niekedy stačilo keď sme si len tak spolu krásne „pomlčali“. Budeš mi veľmi chýbať ale beriem to tak, že už nebudeš sedieť vo vedľajšej kancelárii, ale niekde TAM HORE. Ak dovolíš budem sa s Tebou takto na diaľku naďalej radiť a komunikovať. Vždy sa spýtam sám seba: ako by si to riešil Ty? Vďaka za všetko čo si ma naučil a čo si pre mňa urobil.
  Lúči sa s Tebou Tvoj priateľ
  NKamil

 55. Pan Suchal,tazko sa mi pise tato sprava, ktoru si uz neprecitate, ale napriek tomu Vam chcem povedat,ze bez vas by projekt Kajerka nebol v stadiu,kde je teraz.Velmi si vazime a ocenujeme vase usilie.Spravy na Blogu od Vasich priatelov a rodiny mi len potvrdzuju moj prvy dojem,ze som vo Vas stretla Naozajstneho Cloveka,klobuk dolu. Bolest,ktoru preziva vasa rodina je neopisatelna. Modlim sa za Vas a za ochranu vasich najblizsich. Nech je Vam Boh milostivy.
  Maria Potancokova

 56. Pán Suchál,
  mám ešte pred očami tú chvíľu, keď ste sa vo dverách našej kancelárie s nami lúčil bežným „ahojte”, že sa necítite dobre a idete si domov ľahnúť. Stále tomu nemôžem uveriť, že ste nás opustil. Keby som tušil, že sa už neuvidíme, tak by som Vás ešte silno, silno vyobjímal. Chcel som Vám toho ešte toľko povedať, zažiť s Vami plno víťazstiev a kľudne aj prehier, chcel som s Vami ešte prežiť mnoho krásnych chvíľ, no Tam hore Vás chcú tiež a škoda že viac ako tu dole. Ak tam hore bude toľko skvelých ľudí ako Vy, teším sa na to že sa tam raz stretneme. Život sme vnímali ako samozrejmosť, niečo bežné, rutina. Táto bolestivá skutočnosť len pripomína, že život je dar, ktorý treba vychutnávať plným dúškom a nemrhať ním na zbytočné veci. Ďakujem Vám za všetko čo ste ma naučil a nesmierne si Vážim každej každučkej chvíle s Vami. V mojom srdci ostanete navždy ako môj najlepší šéf a priateľ. V myšlienkach budem stále s Vami a určite sa spolu budeme často rozprávať, keď mi bude ťažko a budem potrebovať poradiť. Bože milostivý príjmi Jozefa k sebe, nech tam v raji nájde odpočinutie večné. Budete mi chýbať Jozef.

 57. Jozef,
  aj keď už nemôžeš čítať tieto riadky tak Ti chcem povedať, že som Ťa vždy obdivoval, ako si s Tebe vlastným optimizmom plával životom. Poznal som Ťa vlastne len cez šport, ktorý sme spolu hrávali a občas sme sa stretli aj mimo. Ako raz jeden náš kamarát povedal, že pri športe sa ukážu vlastnosti človeka, lebo tam sa nedajú skrývať emócie a vypláve všetko na povrch, aký človek je. Ty si ukázal, že si jeden veľmi dobrý človek, ktorý rozdáva silu iným. Budeš mi chýbať ale ja viem, že si ešte spolu zakopeme tam hore keď aj môj čas nastane. Ďakujem že som Ťa mohol poznať.
  Zatiaľ mi budeš veľmi chýbať.

  Vlado M.

 58. Česť Tvojej pamiatke. Je mi to veľmi ľúto.
  Zolo M.

 59. Napriek tomu, že som Jozefa (dovolím si takéto dôverné oslovenie) poznal „len“ cez pracovný vzťah, v jeho prítomnosti som vždy cítil pokoj a dôveru. Patril medzi ľudí o ktorom si takmer okamžite utvorím veľmi pozitívny vzťah. Táto informácia ma zasiahla hlbšie ako ja sám som si dokázal pripustiť . Vždy keď ma v mojom okolí opustí dobrý človek zanechá to na duši ranu, ale zároveň posilní vieru, že človek môže zanechať pre tento svet aj ďaleko viac ako hmotné statky. Tím viac je pozitívna energia, ktorá z Jozefa vyžarovala aj na mňa a verím, že kus nej si ponesiem aj ďalej a budem schopný ju posunúť ďalej.

  Česť jeho pamiatke.

  Dušan

 60. Jozef, doniesol si svoj kríž do konca, ale život sa neberie ale iba mení, verím že na ten lepší pre ktorí sme boli stvorený, aj keď sme nestihli to čo sme spolu chceli doteraz, spolu to dobehneme keď sa tam stretneme.Ostávame spojený v modlitbe s tebou tam u nášho OTCA a s tvojou rodinou tu medzi nami.
  Bohuš Ch. s rodinou.

 61. Ked som si v sobotu nasiel spravu o tom, ze ste prehrali boj so zakernou chorobou, nechcel som verit, ze sef a predovsetkym Človek ako Vy uz nie je medzi nami a nebude si citat mnozstvo povzbudzujucich a uprimnych odkazov z “odkazovaca”.

  S plnou vaznostou ste patril k mojim najprijemnejsim sefom s davkou profesionality a mrzi ma tiez, ze nebudeme moct uz okrem ineho napr. v praci konzultovat detaily ci strategiu vacsich alebo mensich projektov, kde som mal na Vas otazky a do ktorych sme sa ako tim pustali, alebo debatovat o roznych praktickych temach, ktore prinasaju zivot a skusenosti.
  Hoci tento pocit nemavam pravidelne, pri komunikacii s Vami som vo vnutri casto jasne vnimal, ze si mam co rozumne vziat z Vasich navrhov, nazorov a postrehov do dalsieho zivota.

  Nad nami vsetkymi je akasi “vyssia moc” a verim, ze tato “vyssia moc” Vas obklopila pokojom a dobrom.

  Niet co viac v tejto chvili dodat, snad len: odpocivajte v pokoji a Vasej rodine a blizkym prajem vela vela sil najma v tychto mimoriadne narocnych chvilach.

  Martin Šanca.

 62. Jozef, ked som sa dnes nadranom vratil z cesty, prva informacia co mas cakala, bolo to, ze si sa vratil k Otcovi. Vselico sme od skolskych rokov najma v sporte preskakali a zazili. Ty si svoj zapas uz vyhral, vzdy si myslel aj na druhych a pokracuj v tom a my budeme na teba, nech sa opat raz stretneme v Bozej pritomnosti.
  Tvojim blizkym vyslovujem uprimnu sustrast
  Klaudius K. s rodinou

 63. Spáva o tom, že nás Jožko opustil ma zastihla nepripraveného, kolená sa mi roztriasli a ťažko sa mi hľadajú vhodné slová, ktoré by vyjadrili moje pocity, a preto mi dovoľte aby som si pomohol veršom, ktorý som si dovolil upraviť.

  Života kniha zavrela sa,
  písaná srdcom, krvou zo žíl.
  Zápis v nej zlatým písmom hlása,
  že otec, priateľ, kamarát Jozef čestne život dožil.
  Nech jeho telo v rodnej hrude
  v pokojnom spánku odpočíva.
  V pamäti našej žiariť bude
  pamiatka jeho stále živá.

  Jožko ostávaš navždy v našich srdciach, v spomienkach na chvíle, ktoré sme spolu prežili.

  Michal Bisták s priateľmi

 64. Jožko, bolo mi cťou poznať ťa ako Človeka, Priateľa, Šéfa……
  Ľubka, príjmi prosím prejav našej úprimnej sústrasti. Veľa síl celej rodine.
  Viera a Juraj Klačan s rodinou

 65. Jožko je mi nemierne luto že sa ti nepodarilo vyhrat tento boj , bolo mi ctou bit ti priatelom a prijmi ty aj cela tvoja uprimnu sustrast.

 66. Mr. Suchal, it is so hard to believe that when I came next to BA we will not meet each other, shake hands and discuss business. Although, we still haven’t had too many chances to talk I was always very happy to visit your office and talk. You truly are a very great person and business partner and I hope you will find peace up there with angels around. My greatest regards…

 67. Jozef, je mi veľmi smutno …
  Všetkým úprimnú sústrasť.
  Peter

 68. Nemozem tomu uverit… spolu s panom Kamilom Noskovicom ste boli najlepsi sefovci akych uz nikdy nebudem mat! Bola to radost s Vami pracovat! Boli ste a vzdy ostanete pre mna clovek s velkym srdcom a vzdy s usmevom na tvari!Dakujem Vam za vsetko co ste ma naucili a za Vasu pomoc Modlim sa za Vas a nikdy na Vas nezabudnem a dufam, ze sa raz stretneme v nebi! Uprimnu sustrast celej rodine…Byvaly zamestnanec Infocaru David Barabas

 69. Odišiel dobrý človek, odišiel hore do neba,
  na zemi zostal smútok a slza z oka skanula
  odišiel, lebo miloval, bol vlúdny ku všetkým
  a dobro vôkol seba rozsieval…

  lúčenie je vždy boľavé, keď niekto vzácny
  odchádza… ťažko je tomu čo i len uveriť,
  duša sa nechce zmieriť a všetci v slzách
  prosime – Pane drahý, ešte je na smrť
  primladý, dopraj mu žiť a dielo dokončiť.

  Posledný pozdrav posiela nám tam, už z nebeskej diaľavy
  pre všetkých, ktorých miloval a zostali sme na zemi,
  hoc smútok premáha a žiaľ je boľavý… posledné Zbohom a k nebu pozdrav láskavý!

 70. Jozko Tvoj usmev a pozitivna energia, ktoru si siril mi navzdy zostane v pamati. Tazko prijimam, ze musia vzdy odist ti najlepsi, ale tak to chodi, my si to musime zrejme “zasluzit”. Verim, ze tu silu a radost, ktoru si mal,si tu zanechal teraz vo svojej Lubke. Modlim sa, aby to vsetko zvladla a dokazala, svoju silu , ktoru pri tebe nepotrebovala. Lubka modlim za Vas vsetkych.
  Ludka

 71. V sobotu 23.februára, keď sme sa schádzali pri lurdskej jaskyni na Kalvárii k modlitbám za Jozefa, som vôbec nepochyboval o jeho vyzdravení. Vpredu už niektoré ženy plakali,stále som veril. Uvidel som fotku, reku vidíme za koho prosíme. Až malý čierny pruh cez roh fotografie ma presvedčil, že Jozef už dvanáste zastavenie krížovej cesty dokončil.
  Postupne som spomínal ako sme sa ako študenti pred štyridstiatimi rokmi stretávali v Blumentáli, na spoločných výletoch,tanečných venčekoch, plesoch a študentských stretkách veriacich. Keď sme sa poženili, akosi automaticky sa chlapčenské stretko zmenilo na rodinné. Spoločné modlitby,meditácie. Cez stretká a dovolenky sa zoznámili aj naše deti a obzvlášť Teba Jozef si naše deti obľúbili pre Tvoju láskavosť a otcovské porozumenie zvlášť pre naších výtečníkov. Rozprával si s nimi ako starší priateľ. Tvoje rady si zapisovali do pamäti. Na poslednom stretku v nedeľu pred ochorením si toho veľa nepovedal a my sme netušili, že to bola už rozlúčka.
  Jozef, myslíme na Teba, modlíme sa za Teba /alebo skôr k Tebe/

 72. Poznal som Jozefa len krátko, ale aj z toho mála, keď sme riešili jeden projekt bolo viditeľné že jeho kroky života nie sú činmi „bežných ľudí“ a vždy, pri každom stretnutí bol charakterný, priamy, vyžarovala z neho energia života.
  Až teraz, z príspevkov známych som sa dozvedel viac a pochopil aké bolo jeho zázemie a odkiaľ čerpal silu.
  Žiaľ je pre mňa nemožné sa dostaviť na poslednú rozlúčku a preto touto formou všetkým pozostalým z rodiny a blízkym vyjadrujem úprimnú sústrasť.
  Budeme sa modliť za Božie milosrdenstvo a za blízkych, aby ostávali vo viere v týchto chvíľach.
  Peter Dodok

 73. Práve sa v kostole začala rozlúčka s Jožkom …….Ja sa jej nemôžem zúčastniť, pretože som na PN-ke. To mi však nebráni, aby som sa pri zapálenej sviečke nespojila so všetkými, ktorí sa prišli rozlúčiť s Jožkom, prišli mu naposledy poďakovať za jeho ľudský rozmer a charakternosť. Som spojená so všetkými, ktorí sa prišli postaviť k Ľubke, k Jožkovej mamine, jeho deťom a ostatnej rodine, aby im prišli prejaviť účasť na ich bolesti a ponúknuť svoje srdcia ochotné v dnoch nasledujúcich naplno pomáhať. Nech je Vám v týchto ťažkých chvíľach všetkým posilou samotný Pán, ktorého konaniu neraz síce nerozumieme, ale veríme, že to, čo On robí je pre nás všetkých najlepšie.
  Aj teraz Pán života i smrti iste zhodnotil, že Jožko svoje poslanie na tejto zemi už splnil, a preto ho pozval k svojmu stolu ……..
  Nech Jozef odpočíva v pokoji a svetlo večné nech mu svieti ! Amen.

 74. Pri ostatnom rozhovore, pán Suchal, ste vyslovili vetu, že jediné čo po nás naozaj zostane je to, ako si nás ľudia zapamätajú.
  Myslím že ste v pamäti a srdciach ľudí zanechali nezabudnuteľnú stopu.
  V chvíľach keď ste zápasili o život, mnohí sa modlili. Tiež som prosil. I za šancu ešte raz osobne
  vysloviť vďaka i prepáčte. Niekedy čakáme pridlho. Márnime odkladaním čo neskôr mrzí.
  Mrzí i nedorozumením zameškaná rozlúčka. Všetko, krásne i bolestivé, ale môžeme zveriť Bohu.
  Verím že sv. Jozef, Váš patrón, Vás vovedie do radosti Boha.

  Všetkým Vašim drahým, ktorých ste tu zanechali,
  manželke, deťom, priateľom a všetkým ktorým chýbate,
  vyslovujem úprimnú účasť na ich bolesti z dočasného odlúčenia.

  Ján Dubovský

 75. Minulý týždeň som stretol Tvojho syna tak, ako som ho stretával s Tebou v obchode. Mal smutné oči a ja som dostal nepríjemného tušáka a vygoogloval som si Ťa. Slzy sa mi hrnuli z očí, keď som zistil, že Šéf si Ťa milý Jozef, zavolal k sebe. Pamätám si Ťa, ako si nastúpil do Domácich potrieb ako môj kolega, očaril si ma svojou priamosťou, úprimnosťou a priamym jednaním. Veľmi som si Ťa Jozef vážil a bol som rád, že som Ťa časom znova začal stretávať v bratislavskej Dúbravke. Jožko, ďakujem Ti za to, že som mohol byť Tvojím priateľom. Verím, že si tam v dobrej spoločnosti, Boh Ti žehnaj
  Ľubomír Čelár

 76. Je mi smutno, veľmi smutno, i keď sme sa dlhý čas nevideli. Pri tejto správe mi tečú slzy žiaľu, so smútkom spomínam na tie pekné chvíle, ktoré sme trávili v tých našich Domácich potrebách. Spi sladko svoj večný sen Jožko…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s